• Özel Rehabilitasyon Uygulamaları

  Özel Rehabilitasyon Uygulamaları

  Özel Rehabilitasyon Uygulamaları

  Konuşma terapisi
  İş Uğraş terapisi
  Hamilelik eğitimi
  Yaşlılıkla ilgili problemlere yönelik rehabilitasyon
  Yanık sonrası rehabilitasyon
  Özel işyeri ergonomi seminerleri

 • Konuşma ve Yutma Terapisi

  Konuşma ve yutma bozukluğu olan hastalara yönelik özel tedavi programları , hekim tarafından uygun görülen hastalar için geliştirilip uygulanır.

 • İş Uğraş Terapisi

  Hastaların rehabilitasyon süresince gün becerileri arttıkça kendi öz bakımlarını arttırmalarını sağlamak için, düğme iliklemekten kilit açmaya gün içinde yapmaları gereken birçok hareket fizyoterapi seanslarından ayrı olarak çalıştırılır.

 • Hamilelik Eğitimi

  Hamilelik sırasında ortaya çıkabilecek olan eklem ve omurga ağrılarından korunmaya yönelik egzersiz programlarıdır. Ayrıca hamilelik döneminde ilaç tedavisi uygulanması sakıncalı olan birçok ağrılı eklem omurga ve kas hastalığında fizik tedavi doğru şekilde uygulanarak bebeğin ve annenin sağlığı üzerinde bir yan etki oluşturmadan tedavi edici bir yöntemdir.

 • Geriatrik (Yaşlılıkla İlgili) Problemlere Yönelik Rehabilitasyon

  Yaşlanma ile birlikte görme, duyma propriosepsiyonda azlamalar kaçınılmaz olduğundan denge bozuklukları ortaya çıkmaktadır. Yapılan değerlendirmeler ile hastaların denge durumları ve düşme riskleri saptanarak özel egzersiz uygulamaları ile denge ve yürüme kapasiteleri arttırılabildiği gibi. yürüken walker baston veya kanadyen tipinde cihaz kullanmaları önerilerek ve bunun eğitimi verilerek koruyucu uygulamalar da klniğimizde yapılmaktadır.

 • Yanık Sonrası Rehabilitasyon

  Yanık sonrası eklem hareketlerinin ve kasların doğru iyileşmesi, ödemin azalması, dolaşımın düzelmesi, ve tamir dokusunun sertliklerinin eklem ve kas hareketlerini kısıtlamaması için yapılan özel egzersiz programlarıdır.